Εκ μέρους των μαθητών του σχολείου μας, των οικογενειών τους, των συναδέλφων μου, καθώς και ο ίδιος προσωπικά επιθυμώ να σας εκφράσω τις βαθιές ευχαριστίες μου για την στήριξη που παρείχατε έως τώρα στο  νεοϊδρυθέν σχολείο μας.

Στο σχολείο μας πιστεύουμε ότι η υποστήριξη Ατόμων με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες αποτελεί τον δείκτη της κουλτούρας μιας κοινωνίας. Με την ευγενική σας χορηγία σε ηλεκτρονικό εξοπλισμό ( τρεις εκτυπωτές, Fax με τα αναλώσιμα τους) συμβάλλατε στην παιδαγωγική ενδυνάμωση του σχολείου μας και στην στήριξη των μαθητών μας ώστε το όνειρο τους για κοινωνική ένταξη να γίνει πραγματικότητα.

Επίσης με την προσφορά εκ μέρους σας δεκατιανού (κρουασάν , χυμούς, μπάρες δημητριακών κ.τ.λ.) για τους μαθητές μας βοηθήσατε σε ένα πολύ σημαντικό και ευαίσθητο κομμάτι της καθημερινότητας των μαθητών.

Η ευγενική σας αυτή χειρονομία αποκτά ιδιαίτερη σημασία αυτόν τον καιρό που η κοινωνία μας βιώνει μια πρωτόγνωρη κρίση με πολλαπλές αρνητικές επιδράσεις για όλους μας.

Ο Διευθυντής του Ε.Ε.Γ. Μεσολογγίου

Πατρόπουλος Αθανάσιος

Ευχαριστήρια Επιστολή προς Lidl Hellas

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *